sobota, 1 listopada 2014

Wielofunkcyjne wózki dla dzieci

Wszyscy rodzice chcą wybrać możliwie jak najbardziej wygodny, lekki oraz prosty w obsłudze dziecięcy wózek. Jeśli dodatkowo chcemy, by pojazd rósł wraz z dzieckiem, warto zastanowić się nad zakupem wielofunkcyjnego wózka. Ich konstrukcja może być typu 2w1 lub 3w1.
Zestaw dwuelementowy składa się ze spacerówki i gondoli, trzecią częścią dokładaną przez producentów do zestawu jest fotelik samochodowy. Dobrze dobrany wózek wielofunkcyjny będzie rósł razem z dzieckiem, aż do momentu, kiedy nasza pociecha nie zacznie korzystać wyłącznie z własnych nóg.

Zalety: Wydając jednorazowo większą kwotę, otrzymujemy pojazd, który będzie służył nam przez dłuższy okres czasu. Wózki wielofunkcyjne cieszą się opinią bezpiecznych i stabilnych. To modele, które są komfortowe w użytkowaniu, łatwo je złożyć i przepiąć np. z gondoli na spacerówkę. Podczas zakupów można w stelaż szybko wpiąć fotelik samochodowy i zabrać dziecko ze sobą.
Wady: Największą jest jednorazowa, dość wysoka kwota, jaką trzeba wyłożyć na wielofunkcyjny wózek. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na wagę pojazdu, ponieważ może być ona większa, niż w przypadku modeli tradycyjnych. Niektóre modele są toporne w składaniu. Warto w sklepie sprawdzić, na ile łatwo i szybko można złożyć wybrany przez nas model.




Podczas zakupu wielofunkcyjnego wózka warto zwrócić uwagę na:
KOŁA
Im większe, tym łatwiej będzie pokonywać różne nierówności. Duże, pompowane koła sprawdzą się na nierównych powierzchniach, np. na spacerze w lesie czy po dziurawych chodnikach. Dodatkowo amortyzują one wszelkie wstrząsy, jednak są dosyć ciężkie i może to być problemem, kiedy wózek będziemy znosić i wnosić parę razy dziennie np. na 3 piętro. W mieście, na równym betonie wystarczą mniejsze, np. piankowe koła.
WYMIARY
Przed zakupem warto zastanowić się na wymiarami wielofunkcyjnego wózka. Ważne aby po złożeniu, bez problemu zmieścił się do naszego bagażnika samochodowego. Jeśli mieszkamy w małym mieszkaniu, również trzeba zaplanować miejsce w którym będzie on stał. Mniejsze modele lepiej się sprawdzą w mieście, gdzie trzeba często manewrować pomiędzy samochodami, które są zaparkowane prawie na połowie chodnika.
Tu przykład mocno kompaktowego wózka wielofunkcyjnego, który maksymalnie można złożyć:


WAGA
Przeważnie wózki wielofunkcyjne są trochę cięższe od modeli tradycyjnych. Trzeba pamiętać nie tylko o samej wadze pojazdu, ale również o jego ciężarze wraz z zapakowanymi zakupami i dzieckiem. Warto więc wybrać jak najlżejszy wózek, by potem bez problemów go wnieść np. na 2 piętro po schodach.
AMORTYZATORY
Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na amortyzatory, gdyż to one są odpowiedzialne za łagodzenie różnych wstrząsów. Szczególnie jeśli nasze chodniki i drogi nie należą do najrówniejszych.
DODATKOWO
-Ważna jest łatwość i szybkość w montażu wózka.
-Regulacja wysokości rączki – która przyda się, kiedy na spacer będą wychodzić różniący się wzrostem ludzie.
-Pasy – powinny być trzy- lub pięciopunktowe i trudne do rozpięcia dla dziecka.
-Niezawodne hamulce – które zablokują dwa koła naraz i nie pozwolą na zsunięcie się wózka z nierównego terenu.
-Gondola – musi być głęboka i wygodna, a materiał obicia powinien być łatwy do czyszczenia.
-Budka – musi chronić zarówno przed słońcem, jak i przed deszczem i wiatrem.
-Spacerówka – ta część musi mieć dość wysokie i regulowane oparcie, aby móc opuścić śpiącego malucha do pozycji leżącej.
-Bariera ochronna oraz podnóżek – które mają zapewnić bezpieczeństwo i komfort dla naszego dziecka.
-Atesty – wybrany przez nas model powinien spełniać wszystkie wymagane normy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz